Detail lektora

Iva Svobodová, DiS.

klavír, zpěv

Biografie

Iva pochází z malého města Hostinné v Podkrkonoší, kde se již jako malá věnovala hudbě v místní ZUŠ. Nejprve to byla hra na zobcovou flétnu, později její vytoužený zpěv pod vedením Mgr. Magdy Martincové. V roce 2003 byla přijata na Konzervatoř Pardubice, kde vystudovala obor Klasický zpěv ve třídě prof. Martiny Forštové.

V roce 2007 se začala věnovat pedagogické činnosti právě v ZUŠ Hostinné, kde před lety sama začínala. Vyučovala zejména sólový zpěv, sborový zpěv a hudební teorii. V oblasti zpěvu vyučuje jak klasický zpěv, tak i populární. Jako pedagog se zúčastnila mnoha workshopů na téma hlasová průprava, např.: Učíme děti zpívat – vedený hlasovou pedagožkou Alenou Tichou, Kurzy pro pěvecké pedagogy vedené pražským hudebním institutem, také kurzy populárního zpěvu a techniku CVT vedené Karlem Korsou.

Její žáci se umisťovali na předních příčkách pěveckých soutěží jako jsou: Novopacký slavíček, Karlovarský skřivánek, soutěže Základních uměleckých škol. Několik žákyň bylo přijato na Střední pedagogické školy s výborným bodovým hodnocením v oblasti zpěvu a hudební teorie.

Mimo hlavní činnost na ZUŠ vyučovala hudební výchovu na Základná škole Speciální v Hostinném, Gymnáziu a SOŠ v Hostinném. Působila jako hlasový poradce v Královédvorském chrámovém sboru.

V červenci 2023 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde bude vyučovat hudební výchovu na ZŠ Vysočany a ZŠ Palmovka a jako lektor zpěvu a klavíru v soukromé hudební škole Wunderbaro.

Mimo Prahu působí ještě jako pedagog metodiky hudební výchovy a hry na klavír na Soukromé střední škole pedagogiky v Obratani.