Detail lektora

Jana Radilová

flétna, klavír, hudební teorie

Biografie

Jana je rodačka z Čáslavi, kde získala první hudební vzdělání v místní ZUŠ J. L. Dusíka pod vedením své matky a následně ve flétnové třídě Filipa Jerie. Již v tomto období získala 3. místo v krajském kole Národní soutěže základních uměleckých škol. Po absolvovaní střední pedagogické školy byla přijata na konzervatoř ke studiu hry na příčnou flétnu. V roce 2005 získala s Blofeld quartetem 1. místo v interpretační soutěži K. Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě s oceněním laureát soutěže pod vedením prof. J. Ostrého. Roku 2009 úspěšně ukončila studium na konzervatoři ve flétnové třídě prof. Věry Raškové.

V roce 2012 promovala na katedře hudební kultury v oboru - Hudba se zaměřením na vzdělávání. Během studií absolvovala několik flétnových kurzů (např: Evropská flétnová akademie Fiss v Rakousku, flétnové kurzy v Neubergu - lektoři: Jan Ostrý, Hans-Georg Schmeiser, Davide Formisano...), které vždy zakončila koncertním vystoupením. Během studií se stala členkou flétnového P.S. quartetu a komorního orchestru katedry hudební kultury pedagodické fakulty. Hudebně spolupracuje s Kolegiem pro duchovní hudbu v Klatovech, Rejchovým sborem z Chudenic a s Neiederbayerisches Arzteorchester, se kterým se podílela na provedení Dvořákova Te deum v rámci Evropského festivalu duchovní hudby " Šumava - Bayerischer wald " V roce 2011 nastudovala sólový part Suity h moll J. S. Bacha pod taktovkou J. Brycha. Téhož roku interpretovala dvojkoncert pro 2 flétny a orchestr D. Cimarosy. Na jaře roku 2012 spolupracovala na charitativní akci pod záštitou Tomáše Hanáka na zámku Nižbor.

Od roku 2008 pedagogicky působí na ZUŠ Taussigova a v roce 2010 se stala lektorkou v soukromé hudební škole Wunderbaro s.r.o. Ve školním roce 2010 -11 byla její žačka přijata na konzervatoř.