Detail lektora

Patrik Stoupa

zpěv, klavír

Biografie

Patrik je český zpěvák, klavírista a skladatel. Říká o sobě, že muziku si zamiloval snad již v dupačkách, když mu maminka zpívala. Po absolvování ZUŠ Sedlčany v oboru klavír měl připravený program pro přijímací zkoušky na Ježkovu konzervatoř v Praze. Díky zlomené ruce se ale zkoušek nemohl zúčastnit. Na Jazzovou hudbu ale nezanevřel a dodnes působí jako pianista a zpěvák Big bandu Blue orchestra (spolupráce s Felixem Slováčkem, Petrou Janů, Tomášem Savkou). Zpěv studoval soukromě u renomovaných učitelek a v roce 2013 se mu podařilo uspět v mezinárodní soutěži Česko zpívá, ve které působí v současné době jako porotce. Objevil se v porotě také dalších mezinárodních soutěží jako Hlas Česka, Czech talent a je patronem regionální pěvecké soutěže "Neveklovská hvězdička”.

Má vlastní pop-rockový projekt a v březnu roku 2017 vydal svůj první singl "Nad krajinou" na kterém spolupracoval s muzikanty z kapely Blue effect. Navázal na něj v roce 2018 druhým singlem “Svítá” který připravoval společně s kytaristou a producentem Ewy Farné, Lukášem Chromkem. V roce 2021 složil a nazpíval píseň “Je to znát” pro Nadační fond Světluška, kterého se stal tváří.  

Za posledních 5 let kromě koncertování po České republice působí jako hudební pedagog, učí na soukromé hudební škole Wunderbaro a ve spolupráci s Mezinárodní konzervatoří dělá pěvecké workshopy pro učitele ze státních hudebních škol. 
S kolegou otevřel nahrávací studio, ve kterém (když je čas) velmi rád produkčně pomáhá ostatním umělcům a kapelám.

Osobní web lektora: www.patrikstoupa.cz