Detail lektora

Tereza Benešová DiS.

zpěv, klavír, hudební přípravka

Biografie

Tereza začala se zpěvem již ve školce, a to v dětském pěveckém sboru při ZUŠ Kolín (to byla jen o něco málo menší než je teď). Pak už to šlo jako na běžícím páse: ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy, soukromé hodiny klasického a později i popového zpěvu, dramatická výchova, recitační a pěvecké soutěže... Absolvovala 1. cyklus klavíru na ZUŠ Kolín a po nástupu na gymnáziu v Kutné Hoře se stala členkou školního sboru Gaudeamus. Během studia si zahrála hlavní roli v úspěšném autorském studentském muzikálu "Pro koho je brána těsná" a začala se věnovat ochotnickému divadlu v místním známém souboru Malé divadlo Kolín.

Je čerstvou absolventkou oboru Jazzový zpěv na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde zpívala se školním Big bandem a snažila se dále rozvíjet i své klavírní, herecké a přednesové dovednosti. Coby studentka prošla rukama osobností jako Yvonne Sanchez, Elena Sonenshine, Alice Bauer, Chuck Wensley, Veronika Vítová, Zdenka Trvalcová, Sophia Lamoš, Daniel Bárta...

Tereza zpívá také v několika plesových a popových kapelách, ať už jako sólová zpěvačka, nebo vokalistka a zajímá se i o muzikálový zpěv. V roce 2019 byla v nejužším výběrovém kole na vokalistku pro český tým Eurovize a je členkou profesionálního sboru E.G.O. Singers, který nahrál například singl pro 25. narozeniny TV Nova. Mimo jiné je součástí dívčího vokálního, převážně swingového kvarteta Kvartetones a pracuje na svém novém, malém, akustickém projektu. Od září roku 2022 se jako alternace jedné ze sester dua Hot Sisters podílí na dobovém projektu Culinary Jazz Dinner v restauraci Mánes se swingovými hity 20. let.

Tereza je otevřena různým hudebním žánrům a užívá si kromě praxe i hudební teorii a její pestré možnosti. Vedle konzervatoře a soukromých lekcí zpěvu a interpretace navštěvuje škálu hudebních, dramatických a pedagogických workshopů a seminářů, jako např. Czech Jazz Workshop, Letní sborová dílna, Terapie zpěvem, Muzikoterapie, a další. Snaží se stále vzdělávat a rozvíjet nejen v oblasti hudby, ale i pedagogiky, psychologie a možností lidského těla ve spojení s hlasem. Jejím pěveckým cílem je být především univerzální zpěvačkou různých hudebních stylů. Zajímá se o pestré možnosti hlasu z hlediska pěveckých technik i využití jeho různých barevných poloh, které se snaží potřebně měnit v závislosti na daném žánru, který právě zpívá. K objevování rozličných možností hlasu a schopnosti jej všestranně použít se v lekcích snaží vést i své studenty. Zároveň jim ale pomáhá hledat jedinečnost jejich autentického hlasu, přirozenost, individualitu a především komfort. Klade důraz jak na technicky správné a zdravé zpívání ruku v ruce s poutavou interpretací. Zajímá se o alternativní výukové metody a přístupy. Ke všem svým žákům přistupuje velmi individuálně, tak aby lekce byly efektivní a zároveň zábavné a motivující, a to pro obě strany!

"Hudba je má vášeň, zpěv moje potřeba a výuka vedoucí k radosti z hudby je krásné poslání. Kreativní a pestrá práce učitele mě velmi baví a naplňuje. Specializuji se zejména na práci s malými dětmi, ale ráda pracuji i s ostatními věkovými kategoriemi, včetně dospělých všeho věku. Mezi svými žáky mám i několik dětí s různými poruchami pozornosti, či učení a každá lekce s každým z mých studentů je úplně jiná - šitá na míru konkrétní osobnosti a jejím potřebám. Žádná učitelská výzva mi není cizí! S nadšením vedu také skupinové lekce dětských hudebních přípravek i pěveckých sborů (dospělého i dětského). Jsem učitel, který se sám stále a RÁD učí, a nikdy nepřestane... :)"